Wakacje

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  Następna >

Siemyśl

15 listopada 2011r.

Siemyśl to wieś położona na. bezleśnej morenie dennej Równiny Białogardzkiej, nad rzeką Dębosznicą, w odległości 18 km na płd.-zach. od Kołobrzegu. Rzeka Dębosznicą (długości 36 km) wpada do jeziora Resko Pomorskie i ma stosunkowo dobre warunki do uprawiania wędkarstwa.


Silnowo

15 listopada 2011r.

Silnowo to wieś na Pojezierzu Drawskim przy szosie i linii kolejowej Szczecinek — Czaplinek, w odległości 28 km od Szczecinka nad jeziorem Pile.


Sławoborze

15 listopada 2011r.

Sławoborze to miejscowość na Pojezierzu Drawskim w dolinie rzeki Pokrzywnicy na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Kołobrzegu, Białogardu i Świdwina. Krótka (26 km) i o dużym spadku rzeka Pokrzywnica uchodzi do Parsęty. W okolicy znaczne kompleksy leśne oraz niewielkie jezioro Leśne. We wsi jesit basen kąpielowy.


Stare Drawsko

15 listopada 2011r.

Stare Drawsko to wieś na Pojezierzu Drawskim na przesmyku pomiędzy jeziorami Drawsko i Żerdno (Srebrne) w odległości 8 kim na północ od Czaplinka przy trasie Kołobrzeg — Piła, w gminie Czaplinek. Jezioro Drawskie — największe na Pojezierzu Zachodniopomorskim (1862 ha) — drugie co do głębokości w Polsce (79,1) m), ma kształt nieregularny, z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową. Brzegi na wielu odcinkach klifowe, wznoszą się niekiedy do 40 m nad poziom wody. Na środku jeziora duża wyspa Bielawa (pow. 90 ha) z olbrzymim czteropiennysm bukiem.


Sucha Koszalińska

15 listopada 2011r.

Sucha Koszalińska to wieś położona na morenie dennej Równiny Słupskiej, o 9 km na wschód od Koszalina, w gminie Sianów. Miejscowość znajduje się w strefie chronionego krajobrazu. Okolice zalesione. Pobliska (3 km) rzeka Uniesta ma stosunkowo dobre warunki do uprawiania wędkarstwa.


Szczecinek

15 listopada 2011r.

Szczecinek to miasto położone na Pojezierzu Drawskim między jeziorami Trzesiecko (pow. 295,1 ha) i Wielimie (pow. 1830 ha), na "Szlaku Moreny Czołowej" i licznych szlakach pieszych, w strefie chronionego krajobrazu. Szczecinek jest dużym ośrodkiem żeglarstwa i turystyki. Wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Trzesiecko znajduje się kilka przystani żeglarskich. Nad jeziorem znajdują się również dobrze utrzymany park (liczne ciekawe okazy drzew i krzewów) wraz z muszlą koncertową i boiskami sportowymi.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >