Łeba jest jednym z ważniejszych nadmorskich polskich kurortów. Znajduje się na obszarze byłego województwa słupski">

Wakacje

wczasy, wakacje, urlop

Łeba nad morzem w Polsce

05 luty 2011r.

Łeba jest jednym z ważniejszych nadmorskich polskich kurortów. Znajduje się na obszarze byłego województwa słupskiego, w powiecie lęborskim. Poprzez miejscowość przepływa strumień o analogicznej nazwie. Poza sezonem Łeba liczy ok. 3800 mieszkańców. W okresie wakacji przewijają się przez nią dziesiątki tysięcy szukających wypoczynku turystów. Łeba to nie jeno okolica nadmorska także morze.

Sprawdź gdzie najtaniej noclegi w Łebie – apartamenty, hotele, pensjonaty, kempingi.

Nie zważając na to, iż miejscowość jest niewielka, to znajduje się tam multum ciekawych atrakcji turystycznych i zabytków. Jako pierwszy powinno się wskazać kościół Barokowy z XVII wieku, z wieżą szachulcową. W Starej części Łeby warto zobaczyć resztki kościoła św. Mikołaja. Kościół ten znajduje się tuż przy zachodnim brzegu rzeki Łeba, a co ważne pochodzi z XIV wieku. Łeba słynie z cudownych ruchomych wydm, które znajdują się w dzielnicy miasta o nazwie Rąbka. Pożądane byłoby również zapoznać się z elementami kultury, jakie pozostały w pobliskich wsiach po Słowińcach.

Sławną i znaną osobą, pochodzącą z Łeby jest Kazimierz Kleina – senator a także poseł na sejm RP. Poza sezonem wakacyjnych Łeba jest w zasadzie opuszczona, pozostają w niej zaledwie stali obywatele.. Wszystko przemienia się o 180 stopni w sezonie. Wtenczas to otwierane są liczne kluby jak również dyskoteki. Działa dużo knajpek z jedzeniem, funkcjonują także place zabaw, organizowane są liczne koncerty, jak również zabawy na plaży. Na koncertach pojawiają się najbardziej uznane osobistości polskiej estrady, co coraz z większym natężeniem przyczynia się do przepełnienia miejscowości turystami w okresie wakacyjnym. Turyści wyraźnie narzekają, że Łeba w okresie pięknej pogody jest przeludniona, natomiast spędzenie tam udanego wypoczynku wprost graniczy z cudem. Dopiero po ustaniu ładnej pogody, w Kurorcie można poczuć trochę swobody i nasycać się z wypoczynku.Łeba to nie tylko wspaniałe położenie na urlop. Jest to także miejscowość gwarantująca zwiedzenia zabytków, a także znakomity punkt wypadowy do podziwiania okolicy, która także gwarantuje wypełnienie nam czasu, w którym aura nas nie zachwyca.

ocena 3,6/5 (na podstawie 174 ocen)

Zapraszamy nad morze do Polski.
nad morzem, Łeba, noclegi, kwatery, nad morzem