Wakacje

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1 ...  18  19  20  21  [22]

Na Trasie Gdańsk ? Gdynia

21 marzec 2011r.

Około 20-kilometrową odległość, dzielącą obydwa miasta, można przebyć autobusem, pociągiem parowym lub elektrycznym, względnie tramwajem.


kąpieliska gdańskie

21 czerwiec 2011r.

Kąpieliska gdańskie - Terytorium miasta Gdańska opiera się na przestrzeni kilkunastu kilometrów o Zatokę Gdańską. Cały ten nadmorski pas posiada piękną plażę, dostępną w wielu punktach dzięki istnieniu dróg kołowych, pieszych oraz trzech linii tramwajowych. Najliczniej odwiedzanymi miejscowościami kąpieliskowymi są:


Pelplin

21 lipiec 2011r.

Pelplin leży przy linii Gdańsk ? Bydgoszcz, pierwsza stacja za Tczewem. Znajduje się tam jedna z najpiękniejszych katedr gotyckich w Polsce (XIV w.), która dzięki bogatemu wyposażeniu wnętrza jest prawdziwym muzeum sztuki kościelnej.


Wycieczka z Gdańska do.... Kulic

20 sierpień 2011r.

Wycieczka do wsi spółdzielczej Kulice. Jedną z bardziej interesujących wycieczek dalszych z Gdańska jest wycieczka do znanej szeroko spółdzielni produkcyjnej Kulice w powiecie tczewskim. Wysiąść należy na przystanku Kulice Tczewskie, leżące na linii kolejowej Gdańsk? Bydgoszcz. Czas jazdy 1 i pół godziny. Należy pamiętać, iż nie wszystkie pociągi zatrzymują się na wymienionym przystanku. Odległość do wsi ze stacji około 500 m.


Wycieczka na.... Bursztynowe wybrzeże

20 grudzień 2010r.

Wycieczka na "Bursztynowe Wybrzeże". Nazwę taką nosi wybrzeże morskie na wschód od Gdańska, wzdłuż Mierzei Wiślanej, z powodu obficie tu wyrzucanego w czasie sztormów bursztynu. Wał wydm szerokości 1 ? 2 km, wysokości miejscami ponad 30 m oddziela od morza osady rolniczo-rybackie: Stogi, Górki Zachodnie i Wschodnie, Sobieszewo, Świbno, Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty i inne.


Strona 22 z 22, < Poprzednia  1 ...  18  19  20  21  [22]